Постинг
19.01 09:22 -
СПИРКА НЯМАМ
Автор: rosiela
Категория: Изкуство
Прочетен: 2053 Коментари: 4 Гласове:
Последна промяна: 19.01 09:25
Прочетен: 2053 Коментари: 4 Гласове:
4
Последна промяна: 19.01 09:25
И да ви кажа, доста попътувах
и много от България видях,
но нова дестинация изплува
и да отида пак се размечтах.
България - любима и красива,
аз винаги за път ще избера,
из нея аз се чувствам много жива,
не някъде далеч във пустошта.
И все така стоя си замечтана,
и все така душата ми звучи,
в коя посока хубава да хвана,
къде да пълня своите очи.
Уж, а да се поспра, ама не спирам,
уж, а да си почина, ама не.
Сама от психология разбирам
къде на мене най ми е добре!
Ако е мек и нежен февруари,
едва ли в къщи дълго ще стоя.
И зимата с желания ме жари
по моята обичана земя.
По пътя на безсмъртните герои,
за да докосна хора и съдби.
По магистрали нови, по завои,
по планини или по равнини.
И после всичко с обич да разкажа.
И за България да пиша стих.
Да бъде и да си остане наша!
На никой враг до днеска не простих!
19 януари 2025г., София
Росица КОПУКОВА
She is like sixteen years girl
Гърция сега едва излиза след повече от 1...
Can you hear me? You are free now!
Гърция сега едва излиза след повече от 1...
Can you hear me? You are free now!
Ти, по възможно най-поетичен начин доказваш знаменитата мисъл на Пеньо Пенев - "Човекът е човек, когато е на път!" От всеки ред на стихотворението ти блика любов към родината.
"По пътя на безсмъртните герои,
за да докосна хора и съдби.
По магистрали нови, по завои,
по планини или по равнини.
И после всичко с обич да разкажа.
И за България да пиша стих.
Да бъде и да си остане наша!
На никой враг до днеска не простих!"
П.П. И да не забравяме името на човека построил тези чудесни нови магистрали на България - Бойко Борисов!
цитирай"По пътя на безсмъртните герои,
за да докосна хора и съдби.
По магистрали нови, по завои,
по планини или по равнини.
И после всичко с обич да разкажа.
И за България да пиша стих.
Да бъде и да си остане наша!
На никой враг до днеска не простих!"
П.П. И да не забравяме името на човека построил тези чудесни нови магистрали на България - Бойко Борисов!
missana написа:
Ти, по възможно най-поетичен начин доказваш знаменитата мисъл на Пеньо Пенев - "Човекът е човек, когато е на път!" От всеки ред на стихотворението ти блика любов към родината.
"По пътя на безсмъртните герои,
за да докосна хора и съдби.
По магистрали нови, по завои,
по планини или по равнини.
И после всичко с обич да разкажа.
И за България да пиша стих.
Да бъде и да си остане наша!
На никой враг до днеска не простих!"
П.П. И да не забравяме името на човека построил тези чудесни нови магистрали на България - Бойко Борисов!
"По пътя на безсмъртните герои,
за да докосна хора и съдби.
По магистрали нови, по завои,
по планини или по равнини.
И после всичко с обич да разкажа.
И за България да пиша стих.
Да бъде и да си остане наша!
На никой враг до днеска не простих!"
П.П. И да не забравяме името на човека построил тези чудесни нови магистрали на България - Бойко Борисов!
Известно е : луд умора нема, само се поти. Преобличай се като се потиш, за да не простинеш.
цитирайне се потя като селяните.
цитирайТърсене
