Постинг
20.05 17:33 -
ПРЕОБРАЗУВАНИЯ
Автор: rosiela
Категория: Изкуство
Прочетен: 1382 Коментари: 5 Гласове:
Последна промяна: 20.05 17:46
Прочетен: 1382 Коментари: 5 Гласове:
5
Последна промяна: 20.05 17:46
ЧЕТЕТЕ ПО-НАДОЛУ:
Птички по клони и тапи
Празна мечта ли е „Велик Израел” ?
Гърция сега едва излиза след повече от 1...
Празна мечта ли е „Велик Израел” ?
Гърция сега едва излиза след повече от 1...
Следващ постинг
Предишен постинг
Откъсвам се за миг от битието,
където мина, всичко ми е стих,
където мина, пее ми сърцето,
сама съм си една Света светих.
И подминавам всичките дребнави,
злобарите и низшите души,
и улицата по-красива става,
и делникът по-нежно ме теши.
Не гледам ни небето, ни звездите,
във извор поетичен къпя дух,
и думите с любов сами политат...
Ти чу ли ги? Защото аз ги чух.
Светът ми се разлива в топлотата,
да, моят свят и моя топлота,
така си крача на моменти по Земята,
не знам до колко, нито до кога,
но ми е хубаво и светловито,
е, няма да е всеки ден така.
Сърцето ми не искам да е свито
и на човек все ще подам ръка!
20 май 2026г.
Росица КОПУКОВА, София
"Светът ми се разлива в топлотата,
да, моят свят и моя топлота,
така си крача на моменти по Земята,
не знам до колко, нито до кога,
но ми е хубаво и светловито,
е, няма да е всеки ден така.
Сърцето ми не искам да е свито
и на човек все ще подам ръка!"
А "светловито" е страхотно твое хрумване!
цитирайда, моят свят и моя топлота,
така си крача на моменти по Земята,
не знам до колко, нито до кога,
но ми е хубаво и светловито,
е, няма да е всеки ден така.
Сърцето ми не искам да е свито
и на човек все ще подам ръка!"
А "светловито" е страхотно твое хрумване!
за оценката и коментара.
цитирай"и на човек все ще подам ръка" – ами като не го знаеш що за човек е и дали е човек?
цитирайkvg55 написа:
"и на човек все ще подам ръка" – ами като не го знаеш що за човек е и дали е човек?
Търсене
